Przypomnienie

Share

Przypomina się sędziom okręgowym o obowiązku opłacenia licencji sędziego sportowego w zapasach na 2015 rok.
Wysokość opłaty pozostaje niezmienna i wynosi 20 zł.

Upoważnionym z ramienia okręgu do pobierania opłat licencyjnych jest Czesław Marciniak .

W celu jej wyrobienia należy podać następujące dane:

  • imię i nazwisko,
  • datę i miejsce urodzenia,
  • adres zamieszkania z kodem pocztowym,
  • nr PESEL
  • oraz dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej o rozdzielczości 200×300 pikseli.

Powyższe dane należy przesłać do Romana Królińskiego na adres mailowy: roman.kr (malpa) poczta.onet.pl. Osoby, które w latach poprzednich podawały swoje dane nie muszą tego robić ponownie.

Sędziowie związkowi oraz sędziowie kandydaci są zwolnieni z opłat okręgowych, gdyż mają wykupione licencje w Polskim Związku Zapaśniczym.

Osoby z opłaconymi licencjami będą powoływane na zawody okręgowe w pierwszej kolejności. Proszę kluby o powiadomienie zainteresowanych sędziów ze swojego terenu.

Otwarte Mistrzostwa Wlkp. Zrzeszenia LZS – Odolanów 2014

141213 Odolanow 014
Share

13.12.2014 r. w Odolanowie gościło 50 zawodników z Plewisk, Środy Wlkp, Krotoszyna, Sulmierzyc, Odolanowa i Orpiszewa.

Na dwóch matach zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach wagowych w zapasach w stylu wolnym oraz w mini zapasach.

Pierwsze miejsce wywalczyły Sulmierzyce, drugie Krotoszyn, trzecie Tęcza Środa Wlkp.

Zdjęcia z imprezy

Pobierz “Otwarte Mistrzostwa Wlkp. Zrzeszenia LZS - Odolanów”

141213_odolanw.pdf – Pobrano 1070 razy – 606,98 KB

Mikołajkowo w Środzie Wlkp.

Share

Jak co roku w Środzie Wlkp. odbył się Mikołajkowy turniej w mini zapasah i zapasach w stylu wolnym.

Ponad 100 zawodników i zawodniczek z 7 klubów z Wielkopolski i Zachodniopomorskiego walczyło zaciekle, aby wygrać w swoich kategoriach wagowych.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Ceramik Krotoszyn, następnie gospodarze – Tęcza Sroda Wlkp., Grunwald Poznań (3), Wiking Wolin (4), Unia Swarzędz (5), Zapasy Rogalinek (6) i Husarz Gniezno (7)

Najmłodszym zawodnikiem został Przemysław Solarski z Tęczy, a najciekawsza walka odbyła się w finale kat. 63 kg, w której zmierzyli się aktualny Mistrz Polski Młodzików Szymon Wojtkowski (Ceramik) oraz Zhanmgarya Rafael z Tęczy. Szymon potwierdził, iż jest jednym z najlepszych młodych zawodników w Polsce wygrywając walkę finałową na plecy.

Zdjęcia z zawodów

Pobierz “Turniej Mikołjkowy - Środa Wlkp. 2014”

141207_mikolajkowy.pdf – Pobrano 899 razy – 702,61 KB

57 punktow Koszalinie

koszalin 2014
Share

18 października 2014 w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet Region A.

Wielkopolska reprezentowana przez Sobieskiego, Ceramika, Tęcze i Grunwald wywalczyła 57 punktów – 38 w stylu wolnym i 19 w kobietach.

W stylu wolnym I m. Sobieski, II m. Ceramik i VII m Tęcza, natomiast w kobietach II m. Sobieski Poznań

Almanach – styl wolny
Almanach – kobiety

VII Turniej o Puchar Wójta Komorniki

10003813 762230110490376 6633029518400966328 o
Share

Już po raz siódmy najmłodsi zapaśnicy z Wielkopolski walczyli w Komornikach (12.10.2014 r.).

W turnieju wystartowało 106 zawodników i zawodniczek z 8 klubów. Dla najmłodszych zawodników była to okazja do pierwszych starć na zapaśniczych matach, nieco starsi zawodnicy mogli sprawdzić się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików oraz Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które w tym roku dla naszego regionu odbędą się w Koszalinie w najbliższy weekend

Mini – mini zapasy:

Kategoria wagowa 20kg.

  1. Patryk Kropski – Sobieski Poznań
  2. Michał Wojciechowski – UKS Kiekrz
  3. Grzelak Rafał – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Górski Dawid – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 23kg.

  1. Poncylisz Wiktor – UKS Kiekrz
  2. Malinowski Krzysztof – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Szymczak Dawid – Zapaśnik Rogalinek
    3.   Matyjasik Adam – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 25kg.

  1. Kulikowski Jan – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Kaczmarek Patryk – Grunwald Plewiska
  3. Komorowski Amadeusz – Sobieski Poznań
    3.   Stanicki Antonii – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa  26 kg.

  1. Kałużny Michał – Unia Swarzędz
  2. Dec Jakub – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Talaga Oskar – Grunwald Plewiska
    3.   Kempiński Nicholas – Sobieski Poznań
    5.   Nowak Damian – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 27kg.

  1. Adamczewski Mikołaj – Ceramik Krotoszyn
  2. Kłosek Oskar – Grunwald Plewiska
  3. Kobyliński Adam – Grunwald Plewiska
    3.   Zakrzewicz Daniel – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 30kg.

  1. Dziuńkowski Łukasz – Sobieski Poznań
  2. Orlikowski Igor – Ceramik Krotoszyn
  3. Skibiński Wojciech – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Szczerkowski Marcin – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 32kg.

  1. Zapaśnik Arkadiusz – Grunwald Plewiska
  2. Grussy Jan – Grunwald Plewiska
  3. Płotkowiak Igor – Grunwald Plewiska
    3.   Niedzielski Jan – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 35kg.

  1. Nowakowski Kacper – Ceramik Krotoszyn
  2. Kuczyński Patryk – Sobieski Poznań
  3. Wolniewicz Dominik  – Grunwald Plewiska
    3.   Wierzbicki Mateusz – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 37kg.

  1. Kaźmierczak Bartosz – Ceramik Krotoszyn
  2. Cierzniewski Olaf – Husarz Gniezno
  3. Czaplicki Witold – Grunwald Plewiska
    3.   Borkowski Robert – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 39kg.

  1. Jodłowski Jędrzej – Grunwald Plewiska
  2. Siejak Maksymilian – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Świdurski Kacper – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Wawrzyniec Magiera – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 40kg.

  1. Szczerkowski Kamil – Grunwald Plewiska
  2. Grzelaszyk Kamil – Zapaśnik Rogalinek
  3. Fogt Oskar – Zapaśnik Rogalinek
    3.   Janas Nikodem – Tęcza Środa Wlkp.

 Kategoria wagowa  42kg.

  1. Filipczak Maciej – Ceramik Krotoszyn
  2. Stodolny Bartosz – Ceramik Krotoszyn
  3. Pszczoła Łukasz – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 49kg.

  1. Urban Aleksander – Grunwald Plewiska
  2. Kusiciel Kacper – Grunwald Plewiska
  3. Andrzejewski Kazimierz – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa 55kg.

  1. Szatkiewicz Patryk – Grunwald Plewiska
    2.   Kowalski Filip – Unia Swarzędz
    3.   Kundegórski Tomasz – Sobieski Poznań

Dziewczęta:

Kategoria wagowa 26kg.

  1. Magiera Irmina – UKS Kiekrz
  2. Czempińska Ada – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 25kg.

  1. Kmiecik Maja – Sobieski Poznań
  2. Misiorna Wiktoria – Grunwald Plewiska
  3. Matysiak Natalia – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 30kg.

  1. Setecka Sandra – Ceramik Krotoszyn
  2. Ignaszak Michalina – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Gibasiewicz Gilena – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 36kg.

  1. Paszko Wiktoria – Sobieski Poznań
  2. Gawrońska Iga – Grunwald Plewiska
  3. Fabiś Wiktoria  – Ceramik Krotoszyn
    3.   Misiorna Zuzanna – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 45kg.

  1. Nowak Amanda – Sobieski Poznań
  2. Kaźmierowska Gabriela – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Skibińska Aleksandra – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Kochanka Weronika – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 46kg.

  1. Komorowska Daria – Sobieski Poznań
  2. Czosnowska Martyna – Grunwald Plewiska
    3.   Czempińska Julia  – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 50kg.

  1. Polowczyk Zofia – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Paszko Roksana – Sobieski Poznań
  3. Magiera Lukrecja – UKS Kiekrz
    3.   Andrzejewska Marta

Kategoria wagowa 56kg.

  1. Wolniewicz Julia – Grunwald Plewiska
  2. Cieniejewska Małgorzata – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 63kg.

1.   Kossowska Zizanna – Zapaśnik Rogalinek
2.   Pawłowska Wiktoria – Sobieski Poznań

Młodzicy:

Kategoria wagowa 42kg.

  1. Gibasiewicz Artur – Ceramik Krotoszyn
  2. Gruszecki Maurycy – Grunwald Plewiska
  3. Gromnicki Jakub – Ceramik Krotoszyn
    3.   Konczalik Kacper – Unia Swarzędz
    5.   Zugzanowski Mateusz – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 47kg.

  1. Setecki Jakub – Ceramik Krotoszyn
  2. Jasik Jakub – Ceramik Krotoszyn
  3. Pierunek Marcin – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 53 kg.

  1. Gibasiewicz Eryk – Ceramik Krotoszyn
  2. Kostrzyniak Bogusz – Unia Swarzędz
  3. Bielawski Krzysztof – Grunwald Plewiska
    3.   Pankiewicz Jakub – Grunwald Plewiska
    5.   Gromnicki Tobiasz – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 59 kg.

  1. Wojtkowski Szymon – Ceramik Krotoszyn
  2. Jaworowicz Alan – Sobieski Poznań
    3.   Jankowski Dawid – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 66 kg.

  1. Strygor Dominik – UKS Kiekrz
  2. Adamski Jakub – Husarz Gniezno

Kategoria wagowa 73 kg.

  1. Ignaszak Cezary – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Czosnowski Marcin – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 85 kg.

  1. Podolak Dominik – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 100 kg.

  1. Krakowiak Krystian – Unia Swarzędz
  2. Jastrząb Jakub – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Prusaczyk Mikołaj – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Nogaj Jakub – Grunwald Plewiska

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Grunwald Plewiska  – 49pkt.
  2. Ceramik Krotoszyn – 40pkt.
  3. Sobieski Poznań – 34 pkt.
  4. Tęcza Środa Wlkp. – 27pkt.
  5. Unia Swarzędz –  16pkt.
  6. UKS Kiekrz – 16pkt.
  7. Zapaśnik Rogalinek – 10pkt.
  8. Husarz Gniezno – 4pkt.
Share