345 walk w Poznaniu

Share

Jak co roku WKS Grunwald był organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju w zapasach z Okazji Dnia Dziecka.

Jednakże tym razem stawiła się rekordowa liczba zawodników i zawodniczek – 208 z 14 klubów z Wielkopolski i Zachodniopomorskiego. W 35 kategoriach wagowych mogliśmy oglądać prawie 350 walk.

Klasyfikacja klubowa:

  1. Ceramik Krotoszyn
  2. Spartakus Pyrzyce
  3. Husaria Fight Team Kozielice
  4. Feniks Stargard Sz.
  5. MLUKS Karlino
  6. Tęcza Środa Wlkp.
  7. Grunwald Poznań
  8. Sobieski Poznań
  9. AKS Białogard
  10. Zapaśnik Rogalinek
  11. Wiking Wolin
  12. Husarz Gniezno
  13. Zieloni Stargard Sz.
  14. Unia Swarzędz

Pobierz “Ogólnopolski Turniej z Okazji Dnia Dziecka 2015”

open – Pobrano 1549 razy –
Sport ZonaWyniki

Klasycy na Walentynki

Share

W Walentynki na swarzędzkich matach królowała nie miłość, a sportowa rywalizacja.

111 zawodników z 13 klubów walczyło o tytuł najlepszego młodzika w Wielkopolsce w stylu klasycznym w mini zapasach.

Najlepszym klubem okazali się gospodarze – Unia Swarzędz, drugie miejsce UKS Zdrowy Targówek, a trzecie dla Talent Białołęka. Sobieski Poznań na 4tej pozycji tracąc zaledwie jeden punkt do zawodników z Białołęki.

Pobierz “Turniej o Puchar Burmistrza Swarzędza”

open – Pobrano 1686 razy –

Otwarte Mistrzostwa Wlkp. Zrzeszenia LZS – Odolanów 2014

141213 Odolanow 014
Share

13.12.2014 r. w Odolanowie gościło 50 zawodników z Plewisk, Środy Wlkp, Krotoszyna, Sulmierzyc, Odolanowa i Orpiszewa.

Na dwóch matach zawodnicy rywalizowali w 14 kategoriach wagowych w zapasach w stylu wolnym oraz w mini zapasach.

Pierwsze miejsce wywalczyły Sulmierzyce, drugie Krotoszyn, trzecie Tęcza Środa Wlkp.

Zdjęcia z imprezy

Pobierz “Otwarte Mistrzostwa Wlkp. Zrzeszenia LZS - Odolanów”

141213_odolanw.pdf – Pobrano 1205 razy – 606,98 KB

Mikołajkowo w Środzie Wlkp.

Share

Jak co roku w Środzie Wlkp. odbył się Mikołajkowy turniej w mini zapasah i zapasach w stylu wolnym.

Ponad 100 zawodników i zawodniczek z 7 klubów z Wielkopolski i Zachodniopomorskiego walczyło zaciekle, aby wygrać w swoich kategoriach wagowych.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Ceramik Krotoszyn, następnie gospodarze – Tęcza Sroda Wlkp., Grunwald Poznań (3), Wiking Wolin (4), Unia Swarzędz (5), Zapasy Rogalinek (6) i Husarz Gniezno (7)

Najmłodszym zawodnikiem został Przemysław Solarski z Tęczy, a najciekawsza walka odbyła się w finale kat. 63 kg, w której zmierzyli się aktualny Mistrz Polski Młodzików Szymon Wojtkowski (Ceramik) oraz Zhanmgarya Rafael z Tęczy. Szymon potwierdził, iż jest jednym z najlepszych młodych zawodników w Polsce wygrywając walkę finałową na plecy.

Zdjęcia z zawodów

Pobierz “Turniej Mikołjkowy - Środa Wlkp. 2014”

141207_mikolajkowy.pdf – Pobrano 1038 razy – 702,61 KB

57 punktow Koszalinie

koszalin 2014
Share

18 października 2014 w Koszalinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet Region A.

Wielkopolska reprezentowana przez Sobieskiego, Ceramika, Tęcze i Grunwald wywalczyła 57 punktów – 38 w stylu wolnym i 19 w kobietach.

W stylu wolnym I m. Sobieski, II m. Ceramik i VII m Tęcza, natomiast w kobietach II m. Sobieski Poznań

Almanach – styl wolny
Almanach – kobiety

VII Turniej o Puchar Wójta Komorniki

10003813 762230110490376 6633029518400966328 o
Share

Już po raz siódmy najmłodsi zapaśnicy z Wielkopolski walczyli w Komornikach (12.10.2014 r.).

W turnieju wystartowało 106 zawodników i zawodniczek z 8 klubów. Dla najmłodszych zawodników była to okazja do pierwszych starć na zapaśniczych matach, nieco starsi zawodnicy mogli sprawdzić się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików oraz Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików, które w tym roku dla naszego regionu odbędą się w Koszalinie w najbliższy weekend

Mini – mini zapasy:

Kategoria wagowa 20kg.

  1. Patryk Kropski – Sobieski Poznań
  2. Michał Wojciechowski – UKS Kiekrz
  3. Grzelak Rafał – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Górski Dawid – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 23kg.

  1. Poncylisz Wiktor – UKS Kiekrz
  2. Malinowski Krzysztof – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Szymczak Dawid – Zapaśnik Rogalinek
    3.   Matyjasik Adam – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 25kg.

  1. Kulikowski Jan – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Kaczmarek Patryk – Grunwald Plewiska
  3. Komorowski Amadeusz – Sobieski Poznań
    3.   Stanicki Antonii – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa  26 kg.

  1. Kałużny Michał – Unia Swarzędz
  2. Dec Jakub – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Talaga Oskar – Grunwald Plewiska
    3.   Kempiński Nicholas – Sobieski Poznań
    5.   Nowak Damian – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 27kg.

  1. Adamczewski Mikołaj – Ceramik Krotoszyn
  2. Kłosek Oskar – Grunwald Plewiska
  3. Kobyliński Adam – Grunwald Plewiska
    3.   Zakrzewicz Daniel – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 30kg.

  1. Dziuńkowski Łukasz – Sobieski Poznań
  2. Orlikowski Igor – Ceramik Krotoszyn
  3. Skibiński Wojciech – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Szczerkowski Marcin – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 32kg.

  1. Zapaśnik Arkadiusz – Grunwald Plewiska
  2. Grussy Jan – Grunwald Plewiska
  3. Płotkowiak Igor – Grunwald Plewiska
    3.   Niedzielski Jan – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 35kg.

  1. Nowakowski Kacper – Ceramik Krotoszyn
  2. Kuczyński Patryk – Sobieski Poznań
  3. Wolniewicz Dominik  – Grunwald Plewiska
    3.   Wierzbicki Mateusz – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 37kg.

  1. Kaźmierczak Bartosz – Ceramik Krotoszyn
  2. Cierzniewski Olaf – Husarz Gniezno
  3. Czaplicki Witold – Grunwald Plewiska
    3.   Borkowski Robert – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 39kg.

  1. Jodłowski Jędrzej – Grunwald Plewiska
  2. Siejak Maksymilian – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Świdurski Kacper – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Wawrzyniec Magiera – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 40kg.

  1. Szczerkowski Kamil – Grunwald Plewiska
  2. Grzelaszyk Kamil – Zapaśnik Rogalinek
  3. Fogt Oskar – Zapaśnik Rogalinek
    3.   Janas Nikodem – Tęcza Środa Wlkp.

 Kategoria wagowa  42kg.

  1. Filipczak Maciej – Ceramik Krotoszyn
  2. Stodolny Bartosz – Ceramik Krotoszyn
  3. Pszczoła Łukasz – Sobieski Poznań

Kategoria wagowa 49kg.

  1. Urban Aleksander – Grunwald Plewiska
  2. Kusiciel Kacper – Grunwald Plewiska
  3. Andrzejewski Kazimierz – Tęcza Środa Wlkp.

Kategoria wagowa 55kg.

  1. Szatkiewicz Patryk – Grunwald Plewiska
    2.   Kowalski Filip – Unia Swarzędz
    3.   Kundegórski Tomasz – Sobieski Poznań

Dziewczęta:

Kategoria wagowa 26kg.

  1. Magiera Irmina – UKS Kiekrz
  2. Czempińska Ada – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 25kg.

  1. Kmiecik Maja – Sobieski Poznań
  2. Misiorna Wiktoria – Grunwald Plewiska
  3. Matysiak Natalia – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 30kg.

  1. Setecka Sandra – Ceramik Krotoszyn
  2. Ignaszak Michalina – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Gibasiewicz Gilena – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 36kg.

  1. Paszko Wiktoria – Sobieski Poznań
  2. Gawrońska Iga – Grunwald Plewiska
  3. Fabiś Wiktoria  – Ceramik Krotoszyn
    3.   Misiorna Zuzanna – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 45kg.

  1. Nowak Amanda – Sobieski Poznań
  2. Kaźmierowska Gabriela – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Skibińska Aleksandra – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Kochanka Weronika – Zapaśnik Rogalinek

Kategoria wagowa 46kg.

  1. Komorowska Daria – Sobieski Poznań
  2. Czosnowska Martyna – Grunwald Plewiska
    3.   Czempińska Julia  – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 50kg.

  1. Polowczyk Zofia – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Paszko Roksana – Sobieski Poznań
  3. Magiera Lukrecja – UKS Kiekrz
    3.   Andrzejewska Marta

Kategoria wagowa 56kg.

  1. Wolniewicz Julia – Grunwald Plewiska
  2. Cieniejewska Małgorzata – UKS Kiekrz

Kategoria wagowa 63kg.

1.   Kossowska Zizanna – Zapaśnik Rogalinek
2.   Pawłowska Wiktoria – Sobieski Poznań

Młodzicy:

Kategoria wagowa 42kg.

  1. Gibasiewicz Artur – Ceramik Krotoszyn
  2. Gruszecki Maurycy – Grunwald Plewiska
  3. Gromnicki Jakub – Ceramik Krotoszyn
    3.   Konczalik Kacper – Unia Swarzędz
    5.   Zugzanowski Mateusz – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 47kg.

  1. Setecki Jakub – Ceramik Krotoszyn
  2. Jasik Jakub – Ceramik Krotoszyn
  3. Pierunek Marcin – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 53 kg.

  1. Gibasiewicz Eryk – Ceramik Krotoszyn
  2. Kostrzyniak Bogusz – Unia Swarzędz
  3. Bielawski Krzysztof – Grunwald Plewiska
    3.   Pankiewicz Jakub – Grunwald Plewiska
    5.   Gromnicki Tobiasz – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 59 kg.

  1. Wojtkowski Szymon – Ceramik Krotoszyn
  2. Jaworowicz Alan – Sobieski Poznań
    3.   Jankowski Dawid – Ceramik Krotoszyn

Kategoria wagowa 66 kg.

  1. Strygor Dominik – UKS Kiekrz
  2. Adamski Jakub – Husarz Gniezno

Kategoria wagowa 73 kg.

  1. Ignaszak Cezary – Tęcza Środa Wlkp.
  2. Czosnowski Marcin – Grunwald Plewiska

Kategoria wagowa 85 kg.

  1. Podolak Dominik – Unia Swarzędz

Kategoria wagowa 100 kg.

  1. Krakowiak Krystian – Unia Swarzędz
  2. Jastrząb Jakub – Tęcza Środa Wlkp.
  3. Prusaczyk Mikołaj – Tęcza Środa Wlkp.
    3.   Nogaj Jakub – Grunwald Plewiska

Klasyfikacja drużynowa:

  1. Grunwald Plewiska  – 49pkt.
  2. Ceramik Krotoszyn – 40pkt.
  3. Sobieski Poznań – 34 pkt.
  4. Tęcza Środa Wlkp. – 27pkt.
  5. Unia Swarzędz –  16pkt.
  6. UKS Kiekrz – 16pkt.
  7. Zapaśnik Rogalinek – 10pkt.
  8. Husarz Gniezno – 4pkt.
Share